HI97753 Φωτόμετρο μέτρησης Χλωριούχων
HI97753 Φωτόμετρο Μέτρησης Χλωριούχων
Το HI97753 είναι ένα φορητό και εξελιγμένο φωτόμετρο για τη μέτρηση Χλωριούχων (Cl⁻) στο νερό, με εύρος από 0.0 έως 20.00 mg/L (ppm). Εξοπλισμένο με ένα καινοτόμο οπτικό σύστημα, προσφέρει υψηλή ακρίβεια, εξαιρετική επαναληψιμότητα και ταχύτητα μέτρησης. Η φωτιζόμενη LCD οθόνη και η μνήμη αποθήκευσης των τελευταίων 50 μετρήσεων καθιστούν το όργανο πρακτικό και εύκολο στη χρήση, ακόμα και σε εξωτερικούς χώρους χάρη στο μικρό του μέγεθος και βάρος.
Κάθε φωτόμετρο HI97753 παραδίδεται πλήρως εξοπλισμένο με κυψελίδες, μπαταρίες και πιστοποιητικό ποιότητας.
Πλεονεκτήματα
-
Άμεση χρήση χωρίς προθέρμανση – εξοικονομεί χρόνο κατά τη μέτρηση.
-
Λειτουργία εκμάθησης – βήμα προς βήμα οδηγίες για εύκολη λειτουργία.
-
Σταθερή πηγή φωτός – αντισταθμίζει αστάθειες από διακυμάνσεις ισχύος ή θερμοκρασίας για σταθερές και γρήγορες μετρήσεις.
-
Λειτουργία CAL Check™ – επαλήθευση και βαθμονόμηση σύμφωνα με πρότυπα NIST.
-
Ενσωματωμένος χρονοδιακόπτης αντίδρασης – εξασφαλίζει ακριβείς χρωματομετρικές μετρήσεις.
-
Μεγάλο μέγεθος κυψελίδας (25 mm) – βελτιώνει την ακρίβεια σε χαμηλής απορρόφησης δείγματα.
-
Αυτόματη απενεργοποίηση – προστατεύει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.
-
Φορητό και ελαφρύ – ιδανικό για εργαστήριο ή πεδία.
Εφαρμογές
-
Παρακολούθηση ποσιμότητας νερού
-
Έλεγχος νερού πισίνας και spa
-
Εργαστηριακές αναλύσεις σε βιομηχανικό ή περιβαλλοντικό νερό
-
Παραγωγή τροφίμων και ποτών όπου απαιτείται έλεγχος χλωριούχων
-
Εκπαίδευση και έρευνα σε χημικά εργαστήρια
Περιεχόμενα Πακέτου
-
2 κυψελίδες με καπάκια
-
1 σετ 1.5V μπαταριών AA
-
Πιστοποιητικό ποιότητας οργάνου
-
Οδηγίες χρήσης
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
| Χαρακτηριστικό | |
|---|---|
| Εύρος Μέτρησης | 0.0 έως 20.0 mg/L (ppm) |
| Διακριτική Ικανότητα | 0.1 mg/L (ppm) |
| Ακρίβεια @ 25°C | ±0.5 mg/L ή ±6% της ένδειξης |
| Πηγή Φωτός | LED |
| Ανιχνευτής Φωτός | Silicon photocell με narrow band filter @ 466 nm |
| Μέθοδος | Mercury (II) thiocyanate adaptation |
| Αυτόματη Απενεργοποίηση | Μετά από 10 λεπτά μη χρήσης στη λειτουργία μέτρησης |
| Περιβάλλον Λειτουργίας | 0 έως 50°C, RH max 95% μη συμπυκνούμενο |
| Τύπος Μπαταρίας | 3x 1.5V AA (περίπου 800 μετρήσεις) |
| Διαστάσεις | 193 x 104 x 69 mm |
| Βάρος | 360 g |
| Περιλαμβάνεται | Κυψελίδες (2) με καπάκια, μπαταρίες AA, πιστοποιητικό, οδηγίες |
Οδηγίες Εγκατάστασης
Δεν βρέθηκαν δημοσιεύσεις