HI98121 / ΜΕΤΡΗΤΗΣ PH, REDOX ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ
HI98121 – Μετρητής pH, ORP και Θερμοκρασίας HANNA
Το HI98121 είναι ένας αδιάβροχος φορητός μετρητής pH, ORP και θερμοκρασίας, σχεδιασμένος για αξιόπιστες μετρήσεις σε διάφορα περιβάλλοντα.
Το περίβλημα του μετρητή είναι πλήρως στεγανοποιημένο κατά της υγρασίας και σχεδιασμένο για να επιπλέει, διευκολύνοντας μετρήσεις σε νερό ή σε πεδίο. Το αντικαταστάσιμο ηλεκτρόδιο pH με στρογγυλό συνδετήρα από ανοξείδωτο χάλυβα αποτρέπει τη θραύση και διευκολύνει την αντικατάσταση, ενώ ο εκτεθειμένος αισθητήρας θερμοκρασίας παρέχει γρήγορη και ακριβή μέτρηση.
Το δυναμικό ORP μετράται σε mV και μπορεί να εμφανίζεται ως θετικό ή αρνητικό, με δυνατότητα σχετικής βαθμονόμησης για προσαρμογή στην αναφορά ηλεκτροδίου. Οι αισθητήρες ORP είναι χημικά αδρανείς και κατασκευασμένοι από ευγενή μέταλλα όπως πλατίνα ή λευκόχρυσο για υψηλή πυκνότητα ρεύματος ανταλλαγής και ακριβείς μετρήσεις.
Κύρια χαρακτηριστικά
-
Αδιάβροχο για χρήση σε υγρά περιβάλλοντα
-
Αυτόματη αντιστάθμιση θερμοκρασίας για ακριβείς μετρήσεις pH
-
Λειτουργία HOLD για σταθεροποίηση ένδειξης
-
Εύκολο στη χρήση με ένα κουμπί
-
Οικονομικό και φορητό
Τεχνικά χαρακτηριστικά
| Χαρακτηριστικό | |
|---|---|
| Εύρος pH | -2.00 έως 16.00 pH |
| Ανάλυση pH | 0.01 pH |
| Ακρίβεια pH | ±0.05 pH |
| Εύρος ORP | ±1000 mV |
| Ανάλυση ORP | 1 mV |
| Ακρίβεια ORP | ±2 mV |
| Εύρος θερμοκρασίας | -5.0 έως 60.0°C |
| Ανάλυση θερμοκρασίας | 0.1°C |
| Ακρίβεια θερμοκρασίας | ±0.5°C |
| Βαθμονόμηση pH | Αυτόματη, 1 ή 2 σημεία με standard buffers (4.01, 7.01, 10.01 ή 4.01, 6.86, 9.18) |
| Αντιστάθμιση θερμοκρασίας | Αυτόματη για μετρήσεις pH |
| Ηλεκτρόδιο | HI73127 αντικαταστάσιμο pH ηλεκτρόδιο (συμπεριλαμβάνεται), σταθερός ORP αισθητήρας |
| Μπαταρίες | 4 x 1.5V, περίπου 250 ώρες συνεχούς λειτουργίας, αυτόματη απενεργοποίηση μετά από 8 λεπτά |
| Περιβάλλον λειτουργίας | -5 έως 50°C, RH έως 100% |
| Διαστάσεις | 163 x 40 x 26 mm |
| Βάρος | 100 g |
| Περιλαμβάνονται | HI73127 pH ηλεκτρόδιο, HI73128 εργαλείο αφαίρεσης ηλεκτροδίου, μπαταρίες και οδηγίες χρήσης |
| Μοντέλο | HI98121 |
| Κατασκευαστής | HANNA Instruments |
Δεν βρέθηκαν δημοσιεύσεις