Inline Ανταλλακτικό Φίλτρο Στερεών 2'' x 10''
| ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΣΤΕΡΕΩΝ |
ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΑΜΜΟΥ |
ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΒΡΩΜΙΑΣ |
![]() |
![]() |
![]() |
Inline Ανταλλακτικό Φίλτρο Στερεών AIPRO-QC 2" x 10" 5μm – Aqua Filter
Το AIPRO-QC 2" x 10" είναι In-line φίλτρο στερεών σχεδιασμένο για την αφαίρεση σωματιδίων όπως:
-
Άμμος
-
Σκόνη
-
Λάσπη
-
Διαλυμένα στερεά
Κατασκευασμένο από πλήρες πολυπροπυλένιο, εξασφαλίζει χαμηλή πτώση πίεσης και υψηλή ικανότητα συγκράτησης ιζημάτων, χωρίς τη χρήση ρητίνης, λιπαντικών, αντιστατικών ή χημικών πρόσθετων.
Το φίλτρο είναι πιστοποιημένο κατά FDA, κατασκευασμένο με τη μέθοδο εμφύσησης τήξης (melt-blown), προσφέροντας φίλτρανση βάθους για άριστη απομάκρυνση ιζημάτων.
Πλεονεκτήματα
-
Αφαιρεί σωματίδια έως και 5 micron
-
Χαμηλή πτώση πίεσης στο σύστημα
-
Δεν περιέχει ρητίνη ή χημικά πρόσθετα
-
Ασφαλές υλικό κατασκευής πιστοποιημένο FDA
-
Ιδανικό για compact συστήματα αντίστροφης όσμωσης, φίλτρα νερού και ψυκτές
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
| Χαρακτηριστικό | Περιγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο | AIPRO-QC |
| Τύπος | Inline φίλτρο στερεών |
| Διαστάσεις | 2" x 10" |
| Σύνδεση | QC 1/4" NPT |
| Μicron | 5 μm |
| Υλικό | Πλήρες πολυπροπυλένιο (FDA approved) |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | 2°C – 45°C |
| Μακροζωία | 3-12 μήνες, ανάλογα με την ποιότητα του νερού |
| Κατασκευαστής | Aqua Filter |
| Χώρα Κατασκευής | Ευρώπη |
Εφαρμογές
-
Προφίλτρο στερεών σε compact συστήματα αντίστροφης όσμωσης
-
Συστήματα φίλτρανσης ψυγείων και επαγγελματικών συσκευών νερού
-
Απομάκρυνση αιωρημάτων, ιζημάτων, σκουριάς και άμμου από το πόσιμο νερό


Οδηγίες Εγκατάστασης
Δεν βρέθηκαν δημοσιεύσεις


