CAPRARI KCT040FG+002021N3 DN 40 1,5Kw / 380V ΥΠΟΒΡΥΧΙΑ ΑΝΤΛΙΑ ΛΥΜΑΤΩΝ
CAPRARI KCT040FG+002021N3 DN40 1,5 kW / 380V Υποβρύχια Αντλία Λυμάτων
Η CAPRARI KCT040FG είναι υποβρύχια αντλία λυμάτων με θραυστήρα σχεδιασμένη για την άντληση αποβλήτων που περιέχουν στερεά ή ινώδη στοιχεία. Ιδανική για χρήση σε αστικούς οικισμούς, ξενοδοχεία, κατασκηνώσεις, πρατήρια καυσίμων, σούπερ μάρκετ, κονσερβοποιία, χαρτοβιομηχανία και άλλες εφαρμογές όπου απαιτείται η σύνθλιψη των αιωρούμενων στερεών.
Η αντλία διαθέτει υδραυλικό τμήμα με τροχό και σώμα αντλίας, και η στεγανοποίηση επιτυγχάνεται με δύο μηχανικές σφραγίδες σε σειρά, ενώ τα τριβεία είναι από ανoξείδωτο χάλυβα υψηλής σκληρότητας. Ο τριφασικός ασύγχρονος κινητήρας είναι βουτηγμένος σε λάδι, με μόνωση κατηγορίας F και προστασία IP68.
Πλεονεκτήματα
-
Υψηλή απόδοση και αντοχή σε υγρά με στερεά ή ινώδη στοιχεία
-
Ενσωματωμένος θραυστήρας για ασφαλή άντληση αποβλήτων
-
Διπλή μηχανική σφράγιση για ασφαλή λειτουργία
-
Τριβεία από ανοξείδωτο χάλυβα υψηλής σκληρότητας
-
Βουτηγμένος σε λάδι ασύγχρονος κινητήρας με μόνωση F
-
Προστασία IP68 για υποβρύχια χρήση έως 20 μέτρα
-
Χαμηλή στάθμη θορύβου < 70 dB(A)
-
Συμμόρφωση με πρότυπα ATEX σε εκδόσεις flameproof για επικίνδυνα περιβάλλοντα
Εφαρμογές
-
Αντλιοστάσια λυμάτων σε κατοικίες και μικρές κοινότητες
-
Ξενοδοχεία, κατασκηνώσεις και εμπορικές εγκαταστάσεις
-
Βιομηχανικές εφαρμογές όπως κονσερβοποιία και χαρτοβιομηχανία
-
Όπου απαιτείται σύνθλιψη αιωρούμενων στερεών
-
Χρήση σε αστικά, ιδιωτικά ή βιομηχανικά λύματα
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
| Χαρακτηριστικό | Περιγραφή |
|---|---|
| Τύπος αντλίας | Υποβρύχια αντλία λυμάτων με θραυστήρα |
| Ισχύς | 1,5 kW |
| Τάση | Τριφασικό 380-415 V |
| Διάμετρος σωλήνα | DN 40 |
| Πτερωτή | Θραυστήρας με υδραυλικό τροχό |
| Σφράγιση | Διπλή μηχανική σφράγιση |
| Μόνωση | Κατηγορίας F |
| Προστασία | IP68 |
| Θερμοκρασία υγρού | 40 °C μέγιστη |
| Μέγιστο βάθος βύθισης | 20 m |
| pH υγρού | 6 - 10 |
| Μέγιστη παροχή | 17,5 m³/h |
| Μέγιστο ύψος | 19 m |
| Αριθμός φάσεων | Τριφασική |
| Τύπος κινητήρα | Ασύγχρονος, βουτηγμένος σε λάδι |
| Κατασκευαστής | Caprari Pumps |
| Περιοχή χρήσης | Αστικά και βιομηχανικά λύματα |
Οδηγίες Εγκατάστασης
Δεν βρέθηκαν δημοσιεύσεις