HI716 / Ψηφιακός Mini Μετρητής Βρωμίου της Hanna
HI716 – Ψηφιακό Mini Μετρητής Βρωμίου Hanna
Το HI716 Bromine Checker® συνδυάζει την ακρίβεια των επαγγελματικών οργάνων με την προσιτή ευκολία των κιτ χημικών δοκιμών. Χρησιμοποιώντας LED σταθερού μήκους κύματος και φωτοανιχνευτή πυριτίου, παρέχει γρήγορα και ακριβή αποτελέσματα στη μέτρηση βρωμίου σε πισίνες, spa, βιομηχανικά και δημοτικά ύδατα.
Ο μικρός και φορητός σχεδιασμός του επιτρέπει φορητή χρήση σε οποιοδήποτε περιβάλλον, ενώ ο ενσωματωμένος χρονοδιακόπτης και η λειτουργία με ένα κουμπί καθιστούν τη μέτρηση εύκολη και επαναλήψιμη.
Πλεονεκτήματα
-
Ακρίβεια επαγγελματικού επιπέδου με την ευκολία ενός φορητού checker
-
Συμπαγής και φορητός σχεδιασμός: Λειτουργεί εύκολα σε πισίνες, spa ή βιομηχανικά δείγματα
-
Εύκολος χειρισμός με ένα κουμπί και ενσωματωμένο χρονοδιακόπτη
-
Αφιερωμένος σε μία παράμετρο: Βρωμίου
-
Γρήγορα αποτελέσματα σε τέσσερα απλά βήματα
-
Ιδανικό για διαφορετικές εφαρμογές: Ποιότητα νερού, βιομηχανία, πισίνες, spa, δημοτικό νερό
Εφαρμογές
-
Πισίνες και spa: Μέτρηση βρωμίου για απολύμανση
-
Βιομηχανικό νερό: Παρακολούθηση βρωμίου σε διαδικασίες καθαρισμού και παραγωγής
-
Δημοτικό νερό: Έλεγχος απολύμανσης και ποιότητας νερού
-
Εκπαίδευση και εργαστήρια: Γρήγορη και ακριβής μέτρηση βρωμίου σε εκπαιδευτικά περιβάλλοντα
Περιεχόμενα Κιτ
-
Checker HI716
-
2 κυψελίδες δειγμάτων με καπάκια
-
Κιτ εκκίνησης αντιδραστηρίου βρωμίου για 6 δοκιμές (6 φακελάκια)
-
Μπαταρία 1.5V AAA
-
Οδηγίες χρήσης και γρήγορου οδηγού εκκίνησης
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
| Χαρακτηριστικό | Περιγραφή |
|---|---|
| Εύρος Βρωμίου | 0.00 – 8.00 ppm |
| Ανάλυση | 0.01 ppm |
| Ακρίβεια | ±0.08 ppm ±5% της ένδειξης @ 25°C |
| Μέθοδος | Προσαρμογή της DPD μεθόδου (Standard Methods, 18th edition) |
| Φωτιστική Πηγή | LED @ 525 nm |
| Ανιχνευτής | Silicon photocell |
| Μπαταρία | 1 x 1.5V AAA |
| Αυτόματη απενεργοποίηση | Μετά από 10 λεπτά αδράνειας |
| Περιβάλλον | 0–50°C, RH max 95% μη συμπυκνούμενη |
| Βάρος | 64 g (2.25 oz) |
| Διαστάσεις | 86 x 61 x 37.5 mm (3.4 x 2.4 x 1.5 in) |
Δεν βρέθηκαν δημοσιεύσεις