In-line Ανταλλακτικό Φίλτρο άνθρακα Ψυγείου 2,5''x12'' ( AICRO-L-AQ)
| ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΧΛΩΡΙΟΥ |
ΓΕΥΣΗ & ΟΣΜΗ |
ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΦΥΤΟΦΑΡΜΑΚΩΝ |
ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΤΟΞΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
In-line Φίλτρο Ενεργού Άνθρακα Ψυγείου AICRO-L-AQ – Aqua Filter
Το AICRO-L-AQ είναι ενσωματωμένο In-line φίλτρο ενεργού άνθρακα διαστάσεων 12" x 2,5" για ψυγεία και συστήματα αντίστροφης όσμωσης, πιστοποιημένο από NSF.
Χρησιμοποιεί κόκκους ενεργού άνθρακα από κέλυφος καρύδας, προσφέροντας εξαιρετική απομάκρυνση χλωρίου, φυτοφαρμάκων, πτητικών οργανικών ενώσεων (VOCs) και άλλων οργανικών ρυπαντών, βελτιώνοντας τη γεύση και την οσμή του νερού.
Το φίλτρο AICRO-L-AQ χρησιμοποιείται ως προφίλτρο ή τελικό στάδιο (post-carbon filter) σε συστήματα αντίστροφης όσμωσης κάτω πάγκου ή σε ψυγεία side-by-side.
Πλεονεκτήματα
-
Αφαιρεί χλώριο, VOCs, φυτοφάρμακα και υπολείμματα φαρμάκων
-
Βελτιώνει τη γεύση και την οσμή του νερού
-
Εύκολη τοποθέτηση με NPT 1/4" σύνδεση
-
Συμβατό με συστήματα αντίστροφης όσμωσης, Directflow και ψυγεία side-by-side
-
Εξασφαλίζει μέγιστη παροχή 2,9 L/min
-
Διάρκεια ζωής 3–6 μήνες, ανάλογα με την ποιότητα νερού
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
| Χαρακτηριστικό | Περιγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο | AICRO-L-AQ |
| Τύπος | In-line φίλτρο ενεργού άνθρακα (GAC) |
| Διαστάσεις | 12" x 2,5" (30,48 x 6,35 cm) |
| Υλικό φίλτρου | Ενεργός άνθρακας από κέλυφος καρύδας, NSF approved |
| Μέγιστη ροή | 2,9 L/min |
| Πίεση λειτουργίας | Μέγιστη 6 bar (90 psi) |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 2–45 °C |
| Διάστημα αλλαγής | 3–6 μήνες* |
| Σύνδεση | NPT 1/4" |
*Η διάρκεια ζωής εξαρτάται από την ποιότητα του νερού εισόδου.
Εφαρμογές
-
Ψυγεία με ψύκτη νερού: Για παροχή φιλτραρισμένου νερού και πάγου
-
Συστήματα Directflow: Καθαρό νερό υψηλής ποιότητας
-
Συστήματα αντίστροφης όσμωσης: Τελικό στάδιο φίλτρου (post-carbon filter)
-
Νοικοκυριά: Νερό πόσιμου και μαγειρικής χρήσης
-
Εμπορικές εφαρμογές: Γραφεία, εστιατόρια, καφετέριες

Οδηγίες Εγκατάστασης
Δεν βρέθηκαν δημοσιεύσεις



