CAPRARI KCT040HD+004821N3 DN40 4,0Kw / 380V ΥΠΟΒΡΥΧΙΑ ΑΝΤΛΙΑ ΛΥΜΑΤΩΝ
Υποβρύχια Αντλία Λυμάτων Caprari KCT040HD+004821N3 DN40 4,0 kW / 380 V
Η Caprari KCT040HD+004821N3 είναι υποβρύχια ηλεκτρική αντλία, σχεδιασμένη για άντληση λυμάτων που περιέχουν στερεά ή ινώδη υλικά. Ιδανική για οικιακή, γεωργική και βιομηχανική χρήση, η αντλία προσφέρει υψηλή απόδοση και αξιοπιστία ακόμη και σε απαιτητικές συνθήκες.
Το σύστημα θραυστήρα επιτρέπει τη σύνθλιψη των αιωρούμενων στερεών, καθιστώντας την κατάλληλη για: αστικά οικιστικά λύματα, απομονωμένα σπίτια, ξενοδοχεία, πρατήρια καυσίμων, σούπερ μάρκετ, κονσερβοποιία και χαρτοβιομηχανία.
Πλεονεκτήματα
-
Ισχυρή και αξιόπιστη: κατάλληλη για λύματα με στερεά και ινώδη υλικά.
-
Ανθεκτική κατασκευή: σώμα από χυτοσίδηρο, τριβεία από ανοξείδωτο χάλυβα υψηλής σκληρότητας.
-
Σύστημα σφράγισης: δύο μηχανικές σφραγίδες σε σειρά για πλήρη στεγανοποίηση.
-
Ενεργειακά αποδοτική: μειώνει το λειτουργικό κόστος.
-
Εύκολη εγκατάσταση και χρήση: συμπαγής και ελαφρύς σχεδιασμός.
Εφαρμογές
-
Αντλήσεις λυμάτων από οικιακούς και αστικούς χώρους
-
Βιομηχανικά απόβλητα σε ξενοδοχεία, σούπερ μάρκετ, κονσερβοποιία και χαρτοβιομηχανία
-
Αποστράγγιση πλημμυρισμένων υπογείων
-
Πότισμα κήπων, θερμοκηπίων και γεωργικών εκτάσεων
-
Χειρισμός καθαρού και βρώμικου νερού με στερεά έως 35 mm
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
| Χαρακτηριστικό | Περιγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο | KCT040HD+004821N3 |
| Κατασκευαστής | Caprari |
| Ισχύς κινητήρα | 4,0 kW |
| Τάση | 380 V |
| Διάμετρος απαλλαγής | DN40 |
| Μέγιστη παροχή | 220 L/λεπτό |
| Μέγιστο βάθος βύθισης | 10 m |
| Αντοχή στερεών | έως 35 mm |
| Σώμα αντλίας | Χυτοσίδηρος ανθεκτικός στη διάβρωση |
| Σφράγιση κινητήρα | Διπλές μηχανικές σφραγίδες |
| Υδραυλικό τμήμα | Τροχός + σώμα αντλίας |
| Τριβεία | Ανοξείδωτο χάλυβα υψηλής σκληρότητας |
| Κατάλληλο για | Οικιακά, βιομηχανικά και γεωργικά λύματα |
Οδηγίες Εγκατάστασης
Δεν βρέθηκαν δημοσιεύσεις