MCH43M-1 Υποβρύχιoς Κινητήρας
Υποβρύχιος Κινητήρας Caprari MCH43M-1 2.2kW 230V
Ο Caprari MCH43M-1 είναι ένας ισχυρός και αξιόπιστος υποβρύχιος κινητήρας 4”, σχεδιασμένος για μέγιστη απόδοση και αντοχή σε δύσκολες συνθήκες άντλησης. Πρόκειται για μονοφασικό κινητήρα ισχύος 2.2kW, κατασκευασμένο σύμφωνα με τα πρότυπα NEMA, ιδανικό για χρήση σε υποβρύχιες αντλίες πηγαδιών και γεωτρήσεων.
Κατασκευασμένος από υψηλής ποιότητας υλικά και πλήρως ανοξείδωτος, ο MCH43M-1 προσφέρει εξαιρετική ανθεκτικότητα στη διάβρωση και στις φθορές που προκαλεί η άμμος ή τα στερεά σωματίδια. Διαθέτει σύστημα προστασίας Defender και δακτυλίους κατά της άμμου, ενώ το σύστημα Caprari Sand System εξασφαλίζει σταθερή λειτουργία ακόμα και σε περιπτώσεις υψηλής συγκέντρωσης στερεών έως 300 g/m³.
Ο κινητήρας είναι επανατυλίξιμος, λειτουργεί σε λουτρό νερού και είναι γεμάτος με διηλεκτρικό και μη τοξικό λάδι, εγκεκριμένο από τον FDA για χρήση σε εφαρμογές πόσιμου νερού.
Πλεονεκτήματα
-
Υποβρύχιος κινητήρας Caprari υψηλής αντοχής και αξιοπιστίας
-
Ιδανικός για χρήση σε πηγάδια, γεωτρήσεις και αντλίες 4”
-
Ανθεκτικός στη διάβρωση και τη φθορά από άμμο
-
Πατενταρισμένο σύστημα Defender για προστασία από γαλβανικά ρεύματα
-
Caprari Sand System για ασφαλή λειτουργία με στερεά έως 300 g/m³
-
Αφαιρούμενος στάτορας για εύκολη επανατύλιξη
-
Πιστοποιημένος για πόσιμο νερό
-
Συμβατός με διεθνή πρότυπα NEMA και ISO 9906 grade 3B
Εφαρμογές
-
Υποβρύχιες αντλίες σε πηγάδια και γεωτρήσεις
-
Εγκαταστάσεις άντλησης καθαρού ή ελαφρώς αμμώδους νερού
-
Οικιακά και επαγγελματικά συστήματα ύδρευσης
-
Συστήματα άρδευσης και γεωργικής εκμετάλλευσης
-
Εφαρμογές σε περιβάλλοντα με υψηλή διάβρωση ή σκληρό νερό
Τεχνικά Χαρακτηριστικά
| Χαρακτηριστικό | Περιγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο | Caprari MCH43M-1 |
| Τύπος | Υποβρύχιος κινητήρας |
| Μάρκα | Caprari |
| Ισχύς | 2.2 kW |
| Τάση λειτουργίας | 230 V |
| Διάμετρος | 4 ίντσες |
| Φάσεις | Μονοφασικός |
| Τύπος αντλίας | Submersible Motor (υποβρύχια) |
| Βαθμός προστασίας | IP68 |
| Κατηγορία μόνωσης | B |
| Σύστημα προστασίας | Defender, Caprari Sand System |
| Μέγιστη περιεκτικότητα σε στερεά | 300 g/m³ |
| Πιστοποιήσεις | DM174, WRAS, ACS, KTW-W270 |
| Πρότυπα | ISO 9906 grade 3B, NEMA, EcoDesign – ErP |
| Μέσο λειτουργίας | Λουτρό νερού με διηλεκτρικό λάδι |
| Κατασκευή | Ανοξείδωτος χάλυβας υψηλής αντοχής |
Οδηγίες Εγκατάστασης
Δεν βρέθηκαν δημοσιεύσεις